Norgescupstevnet ble avsluttet litt foran tidsskjemaet, og her er resultatene:

830Cup Kongsberg
Norgescup i judo 26.okt.13
U15 Jenter -44 kg
1 Nicoline Rubinstein Fredrikstad KSK
2 Julie Lyse Jørgensen Stavanger JK
U15 Jenter -48 kg
1 Helene Hjelkrem Ippon Judoklubb
2 Iselin Tiller Trondheim JKw
U15 Jenter -52 kg
1 Stine Marie Røsæg Trondheim JKw
2 Helene Eek Gerhardsen SSK judo
U15 Gutter -38 kg
1 Gustav Brovold Trondheim JKw
2 Benjamin Myrvold Nidaros Judoklubb
3 Vegard Berg SSK judo
U15 Gutter -42 kg
1 Mats Sommervold Ippon Judoklubb
2 Sigurd G. Stokke Bodø Judo Club
3 Anders Hermanrud Ippon Judoklubb
3 Odin Kraft Stavanger JK
5 Phillipe  Hultengren Fredrikstad KSK
U15 Gutter -50 kg
1 Tom Christian Myrvold Nidaros Judoklubb
2 Helge Helland Ippon Judoklubb
3 Halvard Bø Asker JC
3 Sebastian Moss Ippon Judoklubb
5 Kent Stensrud Fredrikstad KSK
5 William Weng Ippon Judoklubb
U15 Gutter -60 kg
1 Kornelius Eilertsen SSK judo
2 Petter Storfjell Ippon Judoklubb
3 Eirik Andre Rørvik Sandnes judoklubb
U15 Gutter -66 kg
1 Sebastian Duborgh Ippon Judoklubb
2 Martin Børtveit Judoklubb Stord
U18 Jenter -52 kg
1 Michelle Harefallet Fredrikstad KSK
2 Trine Tvinnereim Judoklubb Stord
U18 Jenter -57 kg
1 Rebecca Tvinnereim Judoklubb Stord
2 Thea Lillegaard Bodø Judo Club
3 Anne-Linn Øverland Lurås BK Judo
U18 Gutter -55 kg
1 Sigurd Botolfsen Ringerike Judoklubb
2 Kim Andre Myrvold Nidaros Judoklubb
3 Sebastian Bruvold SSK judo
U18 Gutter -60 kg
1 Tor Brodtkorb Ippon Judoklubb
2 Sergej Pugasenhev Nidaros Judoklubb
3 Simon Krogedal Sandnes judoklubb
U18 Gutter -66 kg
1 Jesper Grude Ippon Judoklubb
2 Aleksander Auseth Ippon Judoklubb
3 Børge Pahlm BK Judo
3 Morten Hovind Ippon Judoklubb
5 Jan Roger Strøm Steinkjer Judo
5 Tørres Kjeka Judoklubb Stord
U18 Gutter -73 kg
1 Erik Alsgaard Ippon Judoklubb
2 Mathias Kollerud Krokstad Judoklubb
3 Eirik Hovind Ippon Judoklubb
3 Bjørn Brodtkorb Ippon Judoklubb
5 William Reianes Sandnes judoklubb
U18 Gutter -81 kg
1 Øyvind Klyve Asker JC
2 Petter Austad Ippon Judoklubb
3 Daniel Braaten Bodø Judo Club
4 Johannes Tønnesen Larvik Judoklubb
U18 Gutter -90 kg
1 Ole Kallerud Ippon Judoklubb
2 Lars Tollefsrud Nordre Land IL judogruppa
U21 Damer -52 kg
1 Michelle Harefallet Fredrikstad KSK
2 Trine Tvinnereim Judoklubb Stord
U21 Damer -57 kg
1 Synne Anderssen Stavanger JK
2 Rebecca Tvinnereim Judoklubb Stord
3 Thea Lillegaard Bodø Judo Club
4 Anne-Linn Øverland Lurås BK Judo
U21 Herrer -60 kg
1 Jon Laugen Ringerike Judoklubb
2 Simon Krogedal Sandnes judoklubb
U21 Herrer -66 kg
1 Sture Aursnes Ippon Judoklubb
2 Jan Roger Strøm Steinkjer Judo
3 Børge Pahlm BK Judo
3 Tørres Kjeka Judoklubb Stord
U21 Herrer -73 kg
1 Erik Alsgaard Ippon Judoklubb
2 Sondre Kristensen Ippon Judoklubb
3 Mathias Kollerud Krokstad Judoklubb
3 Sigurd Kalvå Bodø Judo Club
5 Simon Husebråten Kano Judoklubb
U21 Herrer -81 kg
1 Øyvind Klyve Asker JC
2 Vedran Poljcic Nidaros Judoklubb
3 Johannes Tønnessen Larvik JK
3 Joachim Siggerud Go Dai Judo Club
U21 Herrer +100 kg
1 Henrik Reitan Levanger JK
2 Ole Kallerud Ippon Judoklubb
Senior Herrer -66 kg
1 Niklas Classon Stavanger JK
2 Eirik Myrnes Bodø Judo Club
3 John Hansen Romerike Judoklubb
4 Tørres Kjeka Judoklubb Stord
Senior Herrer -81 kg
1 Alexander Zelenskiy Bodø Judo Club
2 Nils Hermberg ASV Neumarkt
3 Morten Andersen BK Judo
3 Geir Bjerknes BK Judo
5 Harald Lund NTNUI Judo
5 Smári Stefansson Bodø Judo Club
7 Reidar Flåten BK Judo
7 Jostein Agersborg Judoklubb Stord
Senior Herrer +100 kg
1 Henrik Reitan Levanger JK
2 Tony Thoresen BK Judo
3 Espen Johannessen Nidaros Judoklubb
3 Hans Petter Haraldsen Larvik JK
Senior Herrer åpen klasse
1 Henrik Reitan Levanger JK
2 Geir Bjerknes BK Judo
3 Morten Andersen BK Judo